Zirkonyum Diş Yaptıranlar

Zirkonyum diş yaptıranlar neler düşünüyor, memnun mu lar? Dişlerinden memnun olmayan veya daha güzel duran dişler isteyen insanlar çözümü diş estetiklerin de buluyor. Günümüzde her  sorunun bir çözümü olduğu gibi daha güzel dişlere sahip olmak isteyen insanlara da diş hekimleri diş kaplama türleri ile çözüm buluyor.

Çevrenizde zirkonyum diş yaptıranları duymuşsunuzdur. Çünkü artık günümüzde en çok zirkonyum diş kaplaması tercih ediliyor. Zirkonyum doğada bulunan bir elementtir. Bu element ABD, Rusya, Hindistan ve Brezilya ülkelerinde bulunan zirkon madenlerinden çıkarılan bir elementtir. Uzman diş hekimleri ilerleyen teknoloji sayesinde bu elementi kullanarak diş kaplamaları uygulamaları yapıyor.

Zirkonyum Diş Yaptıranlar
Zirkonyum Diş Yaptıranlar

Renginin beyaz olması ve korozyona karşı dayanıklı olması gibi birçok sebebi ile diş cerrahisinde de oldukça fazla kullanılan bir malzeme haline gelen zirkonyum doğal metal olmasından dolayı da diğer kaplamalara oranla daha fazla tercih ediliyor. Zirkonyum diş yaptıranların sayısının artışından da anlaşılacağı üzere bu kaplamayı yaptıran ve memnun olan insan sayısı bir hayli fazla. Zirkonyum diş yaptıranların yorumları da zirkonyum diş kaplamalarının neden bu kadar tercih edildiğini kanıtlıyor.

Zirkonyum diş yaptıranlar neden zirkonyum diş kaplamasını tercih etti?

Belki de birçok insanın tercihinin ilk nedeni zirkonyumun renginin beyaz olmasıdır. Ve bu renk oldukça uzun ömürlü oluyor. Diğer porselen kaplamalarda kullanılan metalin koyu renk yansıtırken, zirkonyumun renginin beyaz olması zirkonyum diş kaplamasının daha çok tercih edilmesine neden olmaktadır. Buna ek olarak diğer porselen diş kaplamalarında porselenin altına konulan metal kimi insanlarda alerjiye neden olurken, zirkonyum alerjik reaksiyın göstermez. Bu da metale alerjisi olan insanların da bu kaplama türünü tercih etmesinde önemli bir rol oynar.

Zirkonyum hafif bir element olduğu için ağızda ağırlık yapmaz, ağızda farklı tat bırakmaz, ağızda koku oluşturmaz. Bu sebepler de insanların zirkonyum diş kaplamasını tercih etmesine ortam hazırlamaktadır. Bunların yanında zirkonyum diş kaplamasını yaptıran insanların en beğendiği özelliklerden biri de zirkonyum dişlerin orijinale yakın bir görüntüde olmasıdır. Ayrıca leke tutmayan zirkonyum dişler ışık geçirgenliği özelliğine sahip olmasından dolayı da estetik açıdan oldukça şık görünmektedirler. Disimplant.web.tr sitemizden detaylı bilgi almak için iletişim kısmından yazabilirsiniz.

14 YORUMLAR

 1. merhaba, on 4 disime birlesik sekilde zirkonyum kaplama yapildi 3 sene once. fakat sag tavsan dis kokumde iltihaplanma oldu ve yuzum sisti. doktor kaplamayi cikaracagini kanal tedavisi yapacagini soyledi. ya da delip kanala girecegini soyledi. ancak baska bir dis hekimine sordugumda kesinlikle kirilacagindan bahsetti. kendi doktorum boyle bir olasiliktan bahsetmedi. kirilmasini istemiyorum. maliyeti yuksek oldugundan tekrar yaptirmak beni zorlayabilir haliyle ?? sizin oneriniz nedir? bir doktor kesinlikle kirilir diyor, digeri hayir kirilmaz diyor.simdiden tesekkur ederim.

 2. Merhaba hocam. Ben toplam 12 disimi zirkonyum kaplama yaptim yaptirali 2 ay oldu gecici yapistirmayla yapistirdi doktor ama suan bisey isirirken cok agrim var ve hic bisey yiyemiyorum. Konusma bozuklugu yasiyorum ve dislerim cok kaba geliyo bana.yaptirdigima cok pismanim sizce bu agrilar normalmi ve konusma bozuklugum gecermi ??

 3. Merhaba hocam ön dişlerm aralık oldugu icin zirkonyum yaptıriyorum yapılma aşamasının sonuna geldik fakat zirkonyum dislermi birlesik yaptırmış dokdorum kabul etmedim tekli olmasını söylemiştim yapılan dişleri kestirip tekliye cevircegini söyledi kesiln dislerin sıkıntı yaratırmı veya saglamlığı nasıl olur

 4. Hocam benim 18-20 dişime zirkonyum yapılacak.Aklıma takılan bazı sorular var bunları yaptıracagım doktora değil de size sorma amacım işin içine ticari menfaatlerin girmemesidir.
  Hocam ben bu dişleri yaptırdıgımda rahat yemek yiyebilek miyim ?, en iyi şekilde baktıgım taktir de bu dişlerin kullanım ömrü ne kadardır ?, yapıldıktan sonra düşme ihtimali var mıdır ?
  cevap verirseniz çok mutlu olurum hocam teşekkürler.

 5. Merhaba hocam ön 6 dişime zirkonyum yaptıracağım fakat zaman geçtikçe dışım hava almadığı için çürüme yapar mi yaparsa ne yapmam gerekecek?

 6. Selam hocam dün bi kliniğe gidip estetik gülüşlere sahip olmak istediğimi söyledim zirkonyumu önerdiler ön dişlerime ve yanlardan toplam 11 tane diş ama benim bunların arasında 3 tane sağlam dişim var ve seneler önce ön dişlerime kanal tedavisi yapıldığından kararma var ben ne yapmalıyım kafam çok karıştı yoksa lamine yaprak porselenle mi düzeltme yapılabilir ve haftaya salı randevum var diş kesimi için ne yapmalıyım lütfen yardımcı olur musunuz

 7. Merhaba hocam , yaklaşık 7 ay önce 4 alt 4 üst ön dişlerime zirkonyum yaptırdım.. dişler takıldıktan sonra üst diş etinde burun kenarının altı diyebilirim dokunup hafif bastırdığımda hassasiyet var Ve biraz zaman geçince o dişte grileşme gibi renk değişikliği oldu , doktora bildirdim ve dişler çıkıp kanal tedavisi ve iğne yolu ile diş etine ilaç verildi 2 ay oldu ama o ağrı hala geçmedi yine o dişte renk değişikliği oldu hafif ışıkta belli oluyor yani , niye böyle oluyor doktor da birşey demiyor net ilaç veriyor o bölgeye detavisi uzun sürüyor diyor sadece o diş etine dokununca hassasiyet hissediyorum hala ve zamanla dişe koyu renk birşey akıyor sanırım , bunum sebebi ne olabilir Artık doktorada güvenim kalmadı çünkü …. cevap icin şimdiden çok teşekkür ediyorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here