Zirkonyum Fiyatları

Zirkonyum fiyatları konusunda sizlere bilgiler vermeye çalışacağız. Zirkonyum diş kaplamaları doğuştan veya sonradan dişte oluşan görüntü bozuklukları durumlarında, diş kırıklarında, eksik dişlerin tedavisinde, eğri ve çürümüş dişlerin tedavisinde kullanılan bir kaplama türüdür. Ayrıca herhangi bir şekil bozukluğu olmadan sadece daha güzel bir görüntüye sahip olmak için de yapılan bir estetik işlemidir.

zirkonyum fiyatları
zirkonyum fiyatları 2016

Zirkonyum çeşitli kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip olması sebebi ile farklı alanlarda kullanılan doğada metal halinde bulunan beyaz renkli bir elementtir. İlerleyen teknoloji bu elementin diş cerrahisinde kullanılmasına ortam hazırlamıştır.

Zirkonyum hem estetik açısından oldukça ideal hem de aşınmalara karşı dayanıklı olduğundan çok sağlam bir elementtir. Bu sebeplerden dolayı da diş kaplamalarından en çok kullanılan kaplama zirkonyum kaplamasıdır. Zirkonyum fiyatları diğer kaplama türlerinden farklıdır. Zirkonyum elementinin işlenme sürecinin zahmetli olması zirkonyum fiyatlarının fazla olmasının sebeplerinden biridir. Ayrıca zirkonyum diş kaplamaları son yıllarda daha azla uygulanır olmuştur. Bunun sebebi ise bir çok avantaja sahip olmasıdır. Bu avantajlardan bazıları şu şekildedir:

  • Zirkonyumun rengi beyazdır.
  • Zirkonyum ışık geçirgenliği sayesinde doğal die yakın bir görüntü oluşturur. Ayrıca diğer porselen diş kaplamalarında olanın aksine dişlerin altından koyu renk bir görüntü yansıtmaz. Bu da zirkonyumun daha fazla tercih edilmesinde önemli bir etkendir.
  • Zirkonyum korozyona dayanıklıdır.
  • Zirkonyum alerjik reaksiyon göstermez. Metale alerjisi olan insanlar diğer kaplamalar yerine zirkonyum kaplamasını tercih ederler.
  • Zirkonyum hafif bir elementtir, bu sebepten dolayı ağza rahatsızlık hissi vermez.
  • Zirkonyum ağızda kötü tat ve koku bırakmaz.
  • Zirkonyum doku uyumlu bir elementtir. Uygulandığı bölgelerde bir tahriş oluşturmaz.
  • Çiğnenme gibi yüksek baskılara karşı dirençli olan zirkonyum kaplaması ön dişler olduğu kadar arka dişler için de sıklıkla tercih edilmektedir.

Zirkonyum fiyatları 2016

Bu avantajlar doğrultusunda zirkonyum diş kaplaması kullanan insanların olumlu yorumlarının olması da fiyatın diğer kaplamalara oranla daha yüksek olmasında etkilidir. Tüm bunların fiyatını etkilediği zirkonyum diş kaplamasının tam net fiyatı doktor muayenesinden sonra belli olmaktadır. Çünkü bu kaplamanın yapıldığı laboratuvarın bulunduğu şehirlere, hastanın durumu ve hekimin yoğunluğuna göre zirkonyum fiyatı değişiklik göstermektedir fakat piyasada tek diş için 400 tl ile 1000 tl arası bir ücret talep edildiği gözlemlenmektedir.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here