Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2016 Yılı Taksit ve İndirimler

Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2016 Yılı Taksit ve İndirimler hakkında bilgi vermeye çlışacağız. Zirkonyum diş kaplamalar ilk uygulanmaya başlandığı yıllarda bu işlemi yapan laboratuvarlar ve bu kaplamayı yapan diş hekim sayısı az olduğu için oldukça pahalı bir uygulamaydı. Günümüzde zirkonyum kaplama daha yaygın bir hale geldi. Bu uygulamayı yapan laboratuvarların sayısı arttı ve zirkonyum kaplamasını kullanan diş hekimleri de çoğaldı. Bu sebeple zirkonyum diş önceki yıllara göre ucuzlamıştır. Fakat yine de zirkonyum kaplama fiyatları diğer kaplama fiyatlarına göre daha fazladır. Zirkonyum kaplama fiyatlarının diğer kaplama fiyatlarına göre fazla olmasının kısaca nedenleri şunlardır:

Zirkonyum Kaplama Fiyatları 2016
Zirkonyum Kaplama Fiyatları

Zirkonyum Kaplama Fiyatları Şu nedenlerden pahalıdır

  • Bu kaplamalar cad sistemi denilen bilgisayarlı ortamda 3d boyutlu hazırlanır.
  • Teknisyen işçiliği oldukça zordur.
  • Doğada bulunan zirkonyumun diş estetikleri uygulamasında kullanılabilmesi için pek çok işlemden geçmesi bu kaplamanın fiyatını etkilemektedir.
  • Zirkonyum ABD, Rusya, Brezilya gibi ülkelerde çıkarılan bir elementtir. Bu sebeple ülkemizde kaplama maliyeti bu ülkelere göre daha fazladır.
  • Zirkonyum elementinin renginin beyaz olması sebebiyle, kahve ve sigara kullanımı gibi durumlarda bile renk değiştirmemesi bu kaplama fiyatını etkileyen nedenler arasındadır.
  • Zirkonyumun ışık geçirgenliği özelliği vardır. Bu da dişlerde özellikle gülümseme esnasında ideal bir estetik oluşmasına sebep olur. Estetiğin kusursuz olması da dolayısıyla bu kaplama fiyatını etkilemektedir.
  • Ağızda tat değişikliği yapmaması, ağız kokusu oluşturmaması ve hafif olduğu için ağıza herhangi bir rahatsızlık vermemesi bu kaplamanın fiyatını etkilemektedir.
  • Metale alerjisi olan insanların bile alerji yapmadığı için bu kaplamayı yaptırabilecek olması da bu kaplamanın değerini arttırmaktadır.

Bütün bu nedenlere bağlı olarak zirkonyum kaplama fiyatları değişmektedir. Tek diş için 400 tl den başlamaktadır. İndirimden yararlanmak için yorum alanından yazınız. Ancak net rakamlar ancak muayenelerden sonra mümkün olmaktadır. Diş hekimlerinin yoğun olması, hasta sayısının fazla olması fiyatlarda değişikliğe neden olacaktır. Yani internetten edineceğiniz fiyat bilgilerinde kaplamanın yapıldığı laboratuvarın olduğu şehire ve hatta semte göre, laboratuvarın hasta durumuna, uygulanan laboratuvara ve kaplamayı yapan diş hekimlerine göre artma veya azalma olacaktır. Ancak bu kaplama fiyatları diğer kaplama fiyatlarına göre fazla olsa da hastaların estetik beklentilerini tamamen karşılanmaktadır. Herhangi bir sağlık sorunu da olmadığı için bu kaplamanın değerli olması normaldir.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here